Leikkimään ja pelaamaan 14.12.
15.11.2019
Tule mukaan viettämään Leikki- ja pelipäivää muiden perheiden kanssa lauantaina klo 12–16!
Leluja ja pelejä valmistava yritys Hasbro järjestää yhteistyössä Pienperheyhdistyksen kanssa jälleen Leikki- ja pelipäivän yli 5-vuotiaille lapsille ja heidän vanhemmilleen. Päivän ohjelmassa on lautapelejä isommille ja yhteisiä leluleikkejä pienemmille. Paikalla on myös glögi- ja piparitarjoilu.
Paikka: Pienperheyhdistys, Hämeentie 64

Lastenhoitoa pienemmille lapsille ei ole tarjolla, mutta jos perheeseen kuuluu lisäksi alle 5-vuotias, paikalla on pari lastenhoitajaa, jotka voivat katsoa lasta sillä aikaa, kun vanhempi osallistuu itse peliin isomman lapsen kanssa.
Vahvistusviesti lähetetään viimeistään 4.12. Jos et pääsekään paikalle, muistathan perua, että joku toinen halukas pääsee mukaan. Peruuttamattomasta poisjäännistä peritään 10 €.

Ryhmät
Marras-joulukuussa kokoontuvat vielä monet ryhmät: itselliset äidit, sateenkaariperheet, leskiperheet ja Kallion eroperheet sekä hyvinvointiryhmä ja laulauantai. Teinien vanhemmat kokoontuvat viimeisen kerran syyskaudella ennakkotiedoista poiketen jo 2.12. Tarkista ryhmien aikataulut
Perhekahvilat
Jatkuvasti kokoontuvat perhekahvilat lopettavat toimintasa eri aikoihin. Sörnäisten Soppakuppila jatkuu syyskaudella 2.12. asti.
Torstai-illan perhekahvila Jakomäessä on avoinna syyskaudella 28.11. asti ja Perheperjantai 13.12. asti.